Budova školy

Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín

Budova školy

JAZYKOVÁ ŠKOLA ZLÍN

Otázky a odpovědi

Co je to "evropský jazykový rámec"?

Společný evropský referenční rámec pro jazyky (česká zkratka SERR), neboli Common European Framework of Reference for Languages (obvyklá zkratka CEF), je dokument Rady Evropy, který stanovuje jednotný způsob hodnocení úrovně zvládnutí cizího jazyka a používá se také ke srovnání zkoušek a jazykového vzdělávání v různých zemích Evropy. Podrobnější informace naleznete zde.

Můžu se do kurzu přihlásit i v průběhu školního roku?

Samozřejmě! Nikdy není příliš pozdě. Do kurzů lze nastoupit kdykoli v průběhu roku – přijďte se podívat, kde ještě máme volno, rádi Vám pomůžeme se zařazením na vhodnou úroveň.

Organizujete i firemní kurzy?

Ano, firemní kurzy také zajišťujeme. V současné době máme 12 kurzů (skupinových i individuálních) ve Zlíně. Máte-li o naše služby zájem, kontaktujte nás prosím, abychom dohodli vypracování nabídky "šité na míru".

Co když se na "FCE" nestihnu zaregistrovat v předepsaném termínu?

Dá se to napravit, ale jen za cenu příplatku. Ke všem cambridgeským zkouškám je možné se ještě přihlásit v těchto dvou režimech: Pozdní registrace – příplatek 700,- Kč.

Nevím jakou mám jazykovou úroveň. Dá se to nějak zjistit?

Správně (a rychle) stanovit úroveň jazykových znalostí samozřejmě není vůbec lehké. Napovědět by Vám ale mohly testy a osobní konzultace, kterou si u nás můžete domluvit.

Kde najdu ve Zlíně Státní jazykovou školu?

Dominantou centra Zlína je Obchodní dům PRIOR. Půjdete od něho vlevo parkem (náměstí T.G.M.) směrem nahoru k Domu umění. Vlevo od Domu umění pod lyžařským svahem se nachází budova, kde sídlíme.

Cambridgeské zkoušky ve Zlíně?

Ano. GJŠ Zlín je certifikovaným zkouškovým centrem  Britské rady pro organizaci cambridgeských zkoušek ve Zlíně a současně zajišťuje registraci ke zkouškám všech typů i míst konání. Ve Zlíně se zpravidla konají zkoušky PET, FCE a CAE (záleží na počtu kandidátů).

Končím střední školu, nabízíte pomaturitní studium?

Ve školním roce otevíráme denní (tzv. pomaturitní) kurzy angličtiny a němčiny (dle počtu uchazečů i jiného jazyka) s 20 hodinami jednoho jazyka týdně. Více informací najdete zde.

Kolik jazyků budu studovat v pomaturitním kurzu?

V pomaturitním studiu je 20 hodin výuky jednoho jazyka týdně. Zájemcům o studium dalšího jazyka nabízíme možnost zapsat se do odpoledních kurzů (4 hodiny týdně) s výraznou slevou.